Vasario 14 dieną Briuselio miesto rotušėje įvyko Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertas, skirtas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos 105-osioms metinėms ir Vilniaus 700 metų jubiliejų, kurį bendrai organizavo Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje (ES), Lietuvos ambasada Belgijoje ir Liuksemburge, Lietuvos nuolatinė atstovybė NATO ir Lietuvos karinis atstovas prie NATO ir ES. Pasiklausyti talentingų Lietuvos atlikėjų ir kartu paminėti vieną svarbiausių datų Lietuvos istorijoje susirinko daugiau nei 250 kviestinių svečių iš Belgijos, kitų šalių, ES, NATO bei kitų institucijų.

„Mūsų nepriklausomybei maždaug tiek pat metų, kiek Lietuvos ir Belgijos diplomatiniams santykiams –  pernai minėjome 100 metų sukaktį. Belgija niekada nepripažino mūsų okupacijos, ir mes tai prisimename bei branginame. Lietuva ir Belgija yra viena šalia kitos bendramintės, vieningos, kai kalbama apie tokias vertybes kaip laisvė, teritorinis vientisumas, teisinė valstybė, demokratija. Mes kartu remiame ir saugome šias vertybes. Kaip tai darome šiandien dėl Ukrainos“, – savo sveikinimo kalboje sakė Lietuvos ambasadorė Belgijoje Rita Kazragienė.

Dėkodamas taip gausiai susirinkusiems svečiams Lietuvos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Arnoldas Pranckevičius kalbėjo apie sudėtingus Lietuvos istorijos vingius, kurie visi vedė prie vieno tikslo – buvimo tvirta ir neatsiejama laisvos Europos dalimi.

„Laisvė yra tas žodis, kuris geriausiai nusako Lietuvos likimą, lemtį ir charakterį. Nuo kunigaikščio Gedimino laiškų, iki 1918 metų, 1990-ųjų, ir galiausiai – 2004-ųjų, tai buvo mūsų kelionė: būti laisviems, būti nepriklausomiems, būti europiečiais. Ir tai puikiai iliustruoja aukštas Lietuvos žmonių tikėjimas ir pasitikėjimas Europos Sąjunga, kuri yra ne tik mūsų gerovės ir saugumo garantas, bet ir egzistencinis pasirinkimas,” – savo kalboje sakė A. Pranckevičius.

Savo kalboje ambasadorius paminėjo jau beveik metus trunkančią drąsią Ukrainos kovą prieš agresorę Rusiją, šios kovos reikšmę Lietuvos ir visos Europos saugumui. „Jūs nesate vieni, mes būsime su jumis iki pat galo. Jūs laimėsite, mes laimėsime, nes visi puikiai žinome, kad galų gale gėris visados nugali“, – sakė A. Pranckevičius, kreipdamasis į savo kolegą Ukrainos ambasadorių.

Pačiame Briuselio miesto centre esančioje istorinėje rotušėje renginio svečiams skambėjo lietuviškojo NIKO melodijos: nuo asmeninių orkestro vadovo Gedimino Gelgoto kūrinių, iki Mikalojaus Konstantino Čiurlionio bei ukrainiečių kompozitoriaus Mirsolavo Skoriko kūrybos. Šis NIKO koncertas buvo suorganizuotas dėka Lietuvos kultūros atašė ES Vidos Gražienės pastangų ir Lietuvos kultūros instituto paramos.

Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 m. įkūrė lietuvių kompozitorius Gediminas Gelgotas. NIKO atlieka šiuolaikinę minimalistinę muziką, savo pasirodymuose sujungia klasikinės ir populiariosios muzikos stilius, atlieka muziką mintinai, naudoja netradicines styginių instrumentų technikas, dainavimą. Orkestras taip pat integruoja kitas menų formas, tokias kaip minimalistinė choreografija, vizualizacijos ir dizainas, taip sukurdamas unikalią atlikimo koncepciją.

Šaltinis: https://eurep.mfa.lt/eurep/lt/naujienos/lietuvos-valstybes-atkurimo-dienos-proga-briuselio-miesto-sirdyje-skambejo-nauju-ideju-kamerinio-orkestro-muzika

This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Privacy Policy.